Blog > Komentarze do wpisu

Waga ciężka ranking na czerwiec 2010 miejsca 20-16

Mamy wiele rankingów najrozmaitszych federacji, mamy ranking boxrec. A ja postanowiłem przygotować swoją listę 20 najlepszych bokserów "królewskiej" kategorii. To jest mój subiektywny ranking więc na wszelkie protesty i apelacje..nie ma miejsca. Miałem niemały problem z dalszymi pozycjami, bo waga ciężka jest w tym momencie bardzo biedna i trudno było mi je przyznać. Ale przejdźmy do rzeczy:

20. Kevin "Kingpin" Johnson (22-1-1, 9 KO)

johnson

30-letni Amerykanin nie byłem pewien czy w ogóle może być umieszczony w rankingu bo po porażce Witalijem Kliczką 12 grudnia ubiegłego roku słuch o nim zaginął. Do jego ważniejszych osiągnięć, poza wytrwaniem z Kliczką 12 rund, co nie udało się Chrisowi Arreoli, czy ostatnio Albertowi Sosnowskiemu, należą remis z Timurem Ibragimovem i zwycięstwo z niepokonanym do walki z nim Devinem Vargasem. Mało imponujący dorobek, z Kliczko był nastawiony tylko i wyłącznie na przetrwanie, nie wiążę z nim większych nadziei. Jest w rankingu, bo ktoś musiał się w nim znaleźć.

19. Evander "The Real Deal" Holyfield 43-10-2 (28 KO)

holyfield

47-letni weteran, mistrz świata w dwóch kategoriach wagowych. Wprawdzie uważam, że powinien już skończyć karierę, bo szanse na ponowne zdobycie mistrzostwa świata ma znikome, to jednak wciąż nieźle porusza się na nogach, a jego cios do bardzo słabych nie należy. Żenujące, że tyle wystarczy, by móc znaleźć się w takim zestawieniu.

18. Juan Carlos "Black Panther" Gomez (47-2-0, 36 KO)

gomez

36-letni Kubańczyk, były mistrz świata federacji WBC w wadze juniorciężkiej. wygrywał między innymi z Władimirem Virchisem. Przegrywał z Yangui Diazem i Witalijem Kliczko w walce o mistrzostwo świata (trzeba przyznać, że sprawił Ukraińcowi jakiekolwiek problemy). Bardzo schudł do ostatniej walki, ale i tak wydaje się, że jego kariera jest zakończona.

17. Oleg "DniproHulk" Platov (29-1-0, 23 KO)

platov

27-letni Ukrainiec, jedyną porażkę zaliczył 8 lat temu ze słabym Ludovicem Mace, jego największe osiągnięcie to pokonanie byłego mistrza świata Henry'ego Akinwande. Platov raczej mistrzem świata nie zostanie, ale ze względu na fatalną sytuację wagi ciężkiej być może dostanie szansę na walkę o tytuł (skoro Sosnowski takową dostał...). Ale ponad swój solidny poziom raczej się nie wzbije.

16. Kubrat "The Cobra" Pulev (8-0-0, 5 KO)

pulev

29-letni bokser z całkiem niezłą karierą amatorską. Pomimo, że starszy od Platova wydaje się być bardziej perspektywiczny, zwłaszcza, że zwyciężał już takich bokserów jak Gbenga Oloukun, czy Matt Skelton. Uważam, że jeśli będzie ciężko pracował ma szansę na zdobycie mistrzostwa świata, chociaż w swojej ostatniej walce nie zachwycił.

------------------------------------------------------------

Nie da się ukryć, że jest to grupa w większości przebrzmiały bokserów i spośród nich raczej tylko Pulev ma większe szanse na osiągnięcie jakiś sukcesów w przyszłości. Poza wymienionymi zawodnikami brałem jeszcze pod uwagę (jako bokserów aspirujących do TOP 20) takich zawodników jak: Albert Sosnowski, Audley Harrison, Jason Estrada, Ray Austin, Hasim Rahman, Sam Sexton, Derek Chisora, Timur Ibragimov, Alexander Ustinov, Robert Helenius, Francesco Pianeta, Dominic Guinn, Denis Bakhtov i Jean Marc Mormeck.

środa, 09 czerwca 2010, grelg

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: